SELÇUKLU BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Antalya’da gerçekleştirilen Kulüpler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda mücadele eden Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü ilk kupayı aldı. Dürdane Altunel altın madalya alarak kendisini ve kulübünü şampiyonluğa taşıdı.

SELÇUKLU BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
19 Şubat 2016 - 11:57

Antalya Belek’de gerçekleştirilen 4. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası devam ediyor. Avrupa Open Şampiyonası’nın ardından ara verilmeden başlanan şampiyonada 35 ülkeden yaklaşık 750 sporcu mücadele ediyor. Şampiyonada ilk gün büyükler, ikinci gün gençler ve üçüncü gün ise yıldızlar kategorisinde müsabakalar gerçekleştirilecek. Şampiyona sonunda kategorilerinde ve genel toplamda Avrupa en büyük kulüpleri belli olacak. Büyükler kategorisinde yarışacak sporcular aynı zamanda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları için hanelerine puan yazdıracak.
Şampiyonada büyükler, gençler ve yıldızlar kategorisinde mücadele eden Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü tekvando takımı maçların ilk gününde büyükler kategorisinde bayanlarda Dürdane Altunel ile ilk şampiyonluğunu kazandı. Dürdane Altunel büyük bayanlarda tüm rakiplerini eleyerek 57 kg da birinci olarak altın madalya kazandı. Büyük bayanlarda şampiyon olan Selçuklu Belediyesi Spor Kulübünün kupasını Selçuklu Belediyespor Kulübü Tekvando Antrenörü Ali armağan aldı.
Bu şampiyona öncesi yapılan Avrupa Open Şampiyonası’nda son gün müsabakalarında yıldızlar kategorisinde mücadele eden Selçuklu Belediyesporlu Fatma Betül Çakır 55 kg da ikinci olmuş ve gümüş madalya kazandı. Mavi-beyazlı sporcular şimdi Kulüpler Tekvando Şampiyonası için mücadele ediyor. Selçuklu Belediyespor takımından gençler kategorisinde bugün mindere çıkacak Ayşe Özcan'ın madalya kazanması bekleniyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum