Reklam
ALİ DİKİLİTAŞ

ALİ DİKİLİTAŞ

Farklı Bakış

Acemi mangası!

30 Eylül 2019 - 11:25
Reklam

Konyaspor, bu hafta Kayserispor'u konuk etti. Maçtan önce gereksiz ve zamansız şekilde Musa Arat'ın çıkışına şahit olduk. Ne yazık ki Konyaspor siyasi çekişmenin çerezi yapıldı, zira olayın boyutu göründüğünden daha büyük ve karmaşık. Musa Arat bir şeyler geveledi, kulüp internet sitesinden bir şeyler anlattı ama iki tarafta malesef masum değil!

Özellikle kulüpten yapılan açıklama yine son derece acemice oldu.

Zira olayın şahitlerinden ve muhataplarından biri de kulübün ikinci başkanı Selçuk Aksoy... Selçuk Aksoy'a sormak lazım. Konyaspor ile Arya sponsorluk anlaşması yaparken sözleşmeyi imzalayanlardan biri olan sayın Selçuk Aksoy'du. Hatta o dönem Hasan Dağlı ve Zeki Çimen sözleşmeye karşı çıkarken; pişmiş aşa su katmayın, biz Musa Arat ile anlaştık diyen Selçuk Aksoy'dan başkası değildi!

Atalar demiş ya; Tencere dibin kara seninki benden kara...

Yani sonuç ve cihetle kulübün yaptığı açıklama acemice oldu. Musa Arat gidecek ama muhtemelen yanında Selçuk Aksoy'u da götürecek.

Gelelim Kayserispor mücadelesine, Konyaspor aylardır iç sahada maç kazanamıyordu. İki taraf için de zor maç oldu. Elindeki iki santraforu yüksek maliyetleri nedeniyle gönderen Konyaspor, yaklaşık 1.6 milyon € maliyet ile Bajic'i kiraladı. Bu transfere hep mesafeli oldum, Bajic'i önceki dönemde başarılı yapan oyuncu Rangelov ve iki tane başarılı hücum bek idi. Rangelov yok, Berry yok, Skubic'i oynatacak orta alanda oyuncu yok. Hayal edin orta alandan ters topta Skubic'e pas atan Ali Çamdalı yok...

Aykut Kocaman mazide takılıp kaldı. Hoca kalıbı kırıp bugüne bir gelse Konyaspor başarılı olacak ama hoca bir türlü eskiden kopup bugüne gelemiyor.

Konyaspor bu hafta iyi oynadı,  Skubic'in aldığı penaltı ile kazanıp olası kaosun önünü tıkadı. Skubic yaygara koparmasa muhtemelen VAR'a gidilmezdi çünkü.

Konyaspor pek çok açıdan sorun yaşıyor. Bu galibiyet sorunların üzerini örtecektir ancak, sorunları görmezden gelmemek gerekir.

Kazanmak her şeye rağmen güzel. Kazanan ve mücadele eden takımı ve teknik kadroyu tebrik ediyoruz.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.