Reklam
ALİ DİKİLİTAŞ

ALİ DİKİLİTAŞ

Farklı Bakış

Bak bu güzel oldu!

05 Ekim 2019 - 18:48
Reklam

Konyaspor bu hafta Miĺli ara öncesi İstanbul'da Kasımpaşa'ya konuk oldu. Maç oncesi hafta  içi Konyaspor'da Musa Arat konusunda çıkan tartışma devam etti. Gercekten algılamakta güçlük çekiyorum. Lig başladı reklam anlaşmaları tamamlandı.

Reklam konusunda alacak verecek yok gibi bir şey. Mayıs ayında da sözleşmenin süresi doluyor, bu isi bu kadar neden sulandırdık ilginç! Özellikle kulübün bu konuda resmi siteden cevap vermesi ve konuyu uzatması son derece saçma. Ben bunu Arya ile reklam sözleşmelerini ilk yapan grupta olan  Selçuk Aksoy'un suçluluk psikolojisi içinde kulübün resmi sitesinde kendini aklama çalışması olarak algılıyorum.
Kulübün internet sitesini bu boş konu ile meşgul etmemek gerekir.

Bir diğer konuda Jahovic bu hafta 7 gole ulaşınca duramadım ve Jahovic'in komik bir bedel ile zarar edilerek gönderilişini ve yerine 1,6m € bedel ödenerek getirisi olmayacak bir oyuncu transfer edilmesini eleştirdim. İyi yönetici takımının ekonomik kaynaklarını verimli kullanıp oyuncu alırken ucuza alan, satarken para kazanan yöneticidir. Konyaspor geride kalan 3 yılda Mehdi, Jevtovic ve Miya dışında çok başarısız.

Yöneticilik yapan kişiler bilmedikleri konularda mutlaka bu işin duayenlerinden fikir almalı. Hiç birimiz hepimiz kadar akıllı değiliz. Ortak akıl her zaman daha güçlüdür. Ahmet Jahovic'i Yatabare'yi satıp para kazanamaz ama  Mehmet'in eşi dostu vardır bulur Ahmet Şan gibi bir başkan kandırıp satar, mesela...
Gelelim Kasımpaşa mücadelesine, geçen hafta ıslıklanan Bajic kızağa cekilince bu hafta Milosevic, Ömer Ali ve Miya Konyaspor'un forvet hattını oluşturdular.

Aykut Kocaman'in takımı alışık olmadığımız şekilde hızlı ve etkili ataklar geliştirdi. Sonucunda da 4-1 gibi farklı bir skor ortaya çıktı. Gerçekten alışık olmadığımız bir oyun oldu, Konyaspor hücumda top tutamadı ancak gol bolgesinde etkili ataklar geliştirdi. Maç gollü olunca da keyif verdi. 

Konyaspor savunmanın kenarlarında biraz sorun yaşıyor, Aykut hoca milli arada bu soruna çözüm uretebilirse, ben cozecegine inanıyorum. Ama orda en büyük sorun iki ön liberomuzun kesici olması ve hucuma yeterince katkı verip top tutamamaları durumu bir gerçek ve orda alternatif yok. 

Kasımpaşa 47 tane orta yaptı, rakibi kanatlarda bu kadar rahat bırakmamak gerekiyor. Kazanıp ligde ikinci sıraya oturan Aykut Kocaman ve öğrencilerini tebrik ediyoruz. Milli arası sakatlarda dönerse hocanın kenarda eli güçlenecek. Hedefe giden takımın Kulübesi güçlü olmalı. Önemli ve değerli bir 3 puan kazandık.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.