Reklam
ALİ DİKİLİTAŞ

ALİ DİKİLİTAŞ

Farklı Bakış

Bu hafta olmadı, haftaya kurtarırız!

11 Kasım 2019 - 21:37
Reklam

Konyaspor’da Malatyaspor karşılaşmasının 20 saniyesinde başlayan ve devam eden gerileme dönemi bir türlü son bulamıyor.

Ekim ayında deyim yerindeyse dibi bulan Konyaspor bu hafta da Sivas’ta 3 puan bırakıp Milli araya girdi.

Kendi adıma Sivasspor mücadelesinden son derece ümitliydim, ilk defa mete Kalkavan beni tedirgin etmiyordu. Rıza Çalımbay’ın geniş alan oyun yapısının Konyaspor’un dar alan oyunu karşısında başarısız olacağını düşünüyordum filan.

Bu düşüncem Amir’i esame listesinde görünce son buldu. Aykut Kocaman’ın kararlarını algılamakta güçlük çekiyorum.

Sivasspor rakibinse ilk hedefin geniş alanda oynayan rakibi geniş alanda tutacaksın, bunu yapmak içinde çok iyi hücum pres yapıp rakibin stoperlerini oyuna sokmayacaksın. Aynı zamanda rakibin arkasına iyi sarkman gerekiyor. 

Konyaspor Bajic, Mücahit ve Erdon’dan verim alamıyor. Miya geniş alan oyuncusu, Ömer Ali’den tek başına hücum pres yapsın beklentisi içerisindeyiz. Ömer Ali hücum bölgesinde olunca sağ kanat eksik kalıyor zira Shengelia bizim istediğimiz özellikte kanat oyuncusu değil. Diğer kanatta da etkisiz eleman Amir oynayınca Konyaspor için Sivas’ta işler hiç iyi gitmedi. Mete Kalkavan Diagne Yatabare’yi indirdiği pozisyonda maçı devam ettirince ilk yarıda Sivasspor gol bulamadı.

İkinci yarıda da değişen çok farklı bir şey olmadı. Etkisiz oyuncular oyundan çıkınca yerine bir başka etkisiz grup oyuna girdi. Amir 90 dakika oyunda kaldı, Konyaspor Bajic’tenfaydalanmak istiyorsa ona alan açacak rakibi rahatsız edecek bir başka forvete ihtiyaç var. Daha önce Rangelov örneğinde olduğu gibi.

Konyaspor herşeye rağmen Sivas’ta direniyordu ama bu sefer de Shengelia kontrolsüz bir hareketle kırmızı kart görünce 10 kişi kalan Konyaspor maça tutunamadı ve 2-0 kaybetti. Bu arada geçen yıldan beri devam eden 2 kişi ile korner kullanma sevdası bu hafta kırmızı kartın başlıca sebebi oldu. Konyaspor bu organizasyonda henüz gol atamadı bu saçmalığa bir an önce son vermek gerekiyor.

Konyaspor çok yaralı bir şekilde Milli araya girdi ve Milli arada yaralarını sarıp Beşiktaş maçında puan almasını bekliyoruz.

Bir başka garip işlerde yönetimde oluyor. Takım skor üretemeyince yönetim cephesinde moraller bozuk, öylekigeçen hafta yöneticileri hiçbir yerde göremedik. İş öyle bir boyuta gitti ki, geçen hafta gerçekleşen Kulüpler Birliği toplantısına Konyaspor’dan başkan, yönetici kimse katılmadı.  Eski yönetici Celalettin Çakıcı’nın Konyaspor’u temsilen toplantıya katılması son derece yadırgandı ve son derece tuhaf bir durumdu.

Konyaspor ilk yarının kalan 6 haftasında en hasarla kapatıp ikinci yarıya ciddi kadro operasyonuyla girecek. Mesele kalan 6 haftadan en az 18 puanı yakalayabilmek. Son 4 haftadaki görüntü oldukça kaygı vericiydi. Teknik kadro ne yapacak edecek, takımı toparlayacak ve kalan 6 maçta en az 6 puan toplayıp ikinci yarıya rahat girecek. Aksi durumda ikinci yarı çok sancılı geçer. Bu sezon yaşananlar bana Mehmet Ali Kuntoğlu dönemini hatırlatıyor, bu hafta olmadı haftaya toplanırız, yan yattı çamura battı derken takım küme düşmüştü. Geçmişten ders almak her zaman önemlidir bu sebeple işi sıkı tutmak gerekiyor…

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.