Reklam
ALİ DİKİLİTAŞ

ALİ DİKİLİTAŞ

Farklı Bakış

Konyaspor'un sırtındaki kambur!

27 Ekim 2019 - 17:40
Reklam

Türkiye’de futbola çok büyük kaynak aktarılıyor. Sadece yayıncı geliri olarak bakmamak gerekir, takımlar var, federasyon amatör takımlara bile katkı sağlıyor ve futbol endüstrisi içinde binlerce belki dolaylı yollardan milyonlarca insan bu işten ekmek yiyor. 

Türkiye’de futbol yöneticiliği ise tam bir kaos, futbol topunu görse bomba sanan insanlar yönetici oluyor. Bu manada özellikle Hamit Altıntop’un federasyonda görev alması muhtemelen milat olacaktır. Zira Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba eski bir futbolcuydu. Konyaspor’da da zor dönemlerde görev alıp hep başarılı olup, borç temizliği yapan Mehmet Oktut’da eski bir futbolcuydu, genel kaptanlık yaptı filan.

Konyaspor’un yapısına gelirsek, Kulluk ailesi zaman zaman yönetimlerde görev aldı, Mümtaz Kulluk 80li yıllarda müteakip defalar yöneticilik yaptı. Hilmi Kulluk ise bundan önce birkaç kez yönetimlere dahil olmasına rağmen ne hikmetse çok kısa süre sonra ya işlerim yoğun dedi, yada sağlık sorunu bahane edip istifa etmişti. 2 yıl önce Ahmet Şan şehrin büyüklerinden veto yiyince hasbel kader  Konyasporgibi bir kulübe başkan oldu. Etrafında iş bilen bu işlerde yoğrulmuş yönetici olmaması Hilmi başkanın en büyük dezavantajı, keşke en azından Kudret abi yönetimde olsaydı bu kadar hata yapmazlardı.

Hilmi Kulluk göreve geldiğinde 4.5 M EURO borç vardı. Mehdi’yi 2,250 M EURO bedelle sattılar ve Hilmi Kulluk 2,250M Euro borçla göreve başladı. Bu sezon başı ise borç neredeyse 20M EURO’ya yaklaştı. Tabi bu borç nasıl oluştu sana göre bana göre çok tartışılan bir konu. Konyaspor geçen sezondan beri Rıza Çalımbay ve Hurtado, Uğur Demirok, Zuta, Opanesenko, Ertuğrul gibi oyunculara ödenen fuzuli bedeller dikkat çekiyor. Bu transferleri kim, nasıl yaptı diye düşününce karşıma Hleb ve Marica transferleri çıkıyor hele Marica transfer edilirken sağlık raporu içinde MR olmaması tam fiyasko, Eto'o gibi bir oyuncuyu satamayıp üzerine ciddi bedel ödeyip gönderme gafleti var.  Sonra Musa Arat ile yapılan sözleşme ve o dönem yönetim içinde yaşananlar çıkıyor filan liste çok kabarık…

İnsan bir hata yapar, iki hata yapar üçüncüde aynı hatalar tekrar ediliyorsa mutlaka orada arıza vardır. 

Hilmi Kulluk, Konya ve Konyaspor’a hizmet etmek ardında çetrefilli iş bırakmak istemiyor ise arızalı uzuvları kesip atması gerekiyor. Yok ben halimden memnunum diyorsa bu iş döner dolaşır başkanı bulur. Bu gidişle Ahmet Şan’ın başına gelenler Hilmi Kulluk’un da başına gelecek. Hilmi Kulluk bu yönetim kadrosu ile kendi sonunu hazırlıyor, olmaz olacak gibi de durmuyor. Hilmi başkana tavsiyem madem bizleri dinleyip dikkate almıyor, gitsin bu kulübü bu işi bilen büyüklerine danışarak yönetsin…

Bu kulüp yaz dönemi o kadar büyük maddi darboğaza düştü ki, son anda şehrin büyükleri araya girip can suyu vermeze lisans çıkaramayacak duruma gelmişti. Bakın 3 kuruş isim sponsorluğu için ne hallere düştük. Konyaspor’un başındaki sponsoru benim içim kabul etmiyor. Bu Konyaspor adına sürülmüş kara bir lekedir.

Konyaspor Kulübü,  ara transfer döneminde aynı isimlere transfer yetkisi verirse bunun vebali çok ama çok ağır olur. Mutlaka geçmişte yapılan hatalardan ders alınması gerekir. Ben bu transfer komitesine hiçbir dönem güvenmedim, bundan sonra da güvenmeyeceğim. 

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.