ALİ DİKİLİTAŞ

ALİ DİKİLİTAŞ

Farklı Bakış

Konyaspor zor durumda

25 Aralık 2019 - 10:32

Konyaspor beklentilerin aksine çok kötü bir ilk yarı geçirdi.

Neden oldu, nasıl oldu çok önemli değil herkesin kendi penceresinden bir hikayesi var.

Aykut Kocaman eski oyuncularına güvenerek hem kendine hem de Konyaspor’a çok zarar verdi.

Yönetim ise hocaya inanarak ve takımla ilgili tüm insiyatifihocaya bırakarak çok büyük hata yaptı.

Neredeyse 40 yıldır Konyaspor’un içerisindeyim. Süleyman Çınar’dan sonra kulüp için şahsi riske giren başkan görmemiştim.

Hilmi Kulluk’u eleştiriyorum, acemi diyorum filan ama Sezarın hakkını Sezara vermek gerekir. Hilmi Kulluk bu kulübü 4,5 milyon Euro borçla devraldı. Bu borç bugün belli değil ben şahsen 150.000.000 TL yani 21milyon Euronunaltında olmadığını düşünüyorum.

Bu borçla ilgilide Hilmi Kulluk’u ciddi şekilde eleştiriyorum. 

Ama çok önemli bir detay var, Konyaspor borçlarını yapılandırdı, Konyaspor’un bu borcu yapılandırırken bankaya gösterebileceği gayrimenkul veya sabit geliri olmadığından Başkan Hilmi Kulluk benim bildiğim kadarıyla 70-75 milyon TL tutarındaki kulübe ait borç için şahsi teminatını verdi.

Gerçekten bu bir şahıs için çok büyük risk.

Gerçekten Hilmi Kulluk’un yerinde olmak istemezdim.

Çalışıyorsun, didiniyorsun ama ortada çok büyük başarısızlık var.

Allah Hilmi Kulluk’un yardımcısı olsun.

Bir iş için çaba göstermek, emek harcamak, özveride bulunmak bunlar çok önemli. Fakat Bir işi başarmak için bilgi, birikim, tecrübe daha önemli.

Hilmi Kulluk öncelikle çevresinde ona zarar veren kitleden kurtulmak zorunda. Ben bunu kendine şahsen 2 ay önce ilettiğimde çok ciddiye almamıştı ama şu an içinde bulunduğumuz durum. Başkanın bu konuyu dikkate alması zorunluluğunu doğuruyor.

Konyaspor’un başına iş gelirse, kulüp bu borcun altından kalkamaz ise Hilmi Kulluk bu paraları cebinden ödemek zorunda kalır. Allah korusun öyle bir durum olursa bugün Hilmi Kulluk’u yanlış yönlendirenler, yarın başkanın yanında olmazlar.

Yukarısı bıyık, aşağısı sakal.

Benim başkana nacizane tavsiyem yol yakınken etrafındaki kendini yanlış yönlendirenlerden kurtulması. Aksi durumda bu bedeli hem Konya hem Hilmi Kulluk öder.

Konyaspor devrenin son günlerine girilirken zor durumda ve çok büyük sorunları var. Bu iş ancak akıl ile içinden çıkılabilecek bir halde. En büyük sorun ise bu zorluğun üstesinden gelecek akla sahip olmamamız.

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.