Reklam
ALİ DİKİLİTAŞ

ALİ DİKİLİTAŞ

Farklı Bakış

Yeter hocam, eskiye sünger çek artık!

26 Ekim 2019 - 22:05
Reklam

Geçen hafta Konyaspor dramatik bir mağlubiyet aldı ve üzerine kalecisi Serkan kırmızı kart cezası aldı. Serkan’ın gördüğü kart Konyaspor’a çok ama çok pahalıya mal oluyor.

Konyaspor bu hafta İstanbul’da Fenerbahçe’ye konuk oldu.

Konyaspor’un bundan önceki deplasman karnesi son derece başarılı sayılabilir. Göztepe mücadelesi hariç deplasmandarakiplerine geçit vermeyen bir Konyaspor izlemiştik.

Konyaspor bu manada biraz olsun umut veriyordu Ertuğrul’un maç eksiği ve formsuzluğu ise bir o kadar tedirgin ediyordu.

Maç başladı ve Konyaspor, Fenerbahçe’nin orta alandaki direncine bir türlü karşılık veremedi. Özellikle bu hafta forma şansı bulan Mücahit sahada hiçbir varlık gösteremedi. Jevtoviç’in  sahada olmayışı, Ali Turan’ın gününde olmaması ve Ertuğrul Konyaspor için maçı çok zorlaştırdı. Daha ilk 15 dakika içinde Fenerbahçe 2-0 öne geçti, ardından gelen gol Konyaspor’u biraz umutlandırsa da Ozan’ın attığı gol ile maç 3-1 oldu. 3 üncü golden sonra Konyaspor biraz oyuna hakim olmaya başladı ama bu kontrol gol getirmeyince devre Fenerbahçe’nin 3-1  üstünlüğü ile sona erdi. 

Aykut Kocaman  ikinci yarıya başlarken Ali Turan ve Mücahit’i kenara alıp, Volkan ve Shengelia’yı oyuna aldı. Bu değişiklikler Konyaspor’un direnç göstermesine sebep olurken skor üretme konusunda oyuna herhangi katkısı olmadı. İkinci yarıda Fenerbahçe rahat oynarken Konyaspor skoru değiştirmeye çalıştı ancak Kadıköy’de Konyaspor için işler hiç iyi gitmedi. Her zaman söylüyorum geldiği günden beri Aykut Kocaman’ı uyarıyorum. ‘’Dün dünde kaldı cancazım, bugün yeni şeyler söylemek gerek’’ Aykut Kocaman’ın Skubic, Ali Turan gibi oyunculara tanıdığı tolerans gerçekten çok fazla. Aykut Kocaman’ın kendini yenilemesi gerekiyor. Bu takım ve oyuncular Aykut Kocaman ile güzel şeyler yaşadı ama o günler geride kaldı. Skubic’in dinlenmesi gerek, Ali Turan her zaman alternatif oyuncu olmalı, Ömer Ali formsuz Aykut Kocaman eskiye sünger çekip yeni dönemde ne yapabileceğine dair plan yapmalı. Bu arada Miya için tipik Afrika’lı demiştim sözümün arkasındayım. 2 maç iyi 2 maç kötü oyun istikrarı konusunda sıkıntılı oyuncu. Haftaya belki Miya maç kurtarır ama Afrikalı oyuncular için istikrar deyimini çok kullanamıyoruz.

Konyaspor, Serkan Kırıntılı’nın oynamadığı maçta kalesini gole kapatamadı ve çok şey kaybetti. Bu mağlubiyetten çıkarılacak önemli dersler var. En başta da Aykut Kocaman bu maç ile birlikte kendine reset atmalı, bu takım Aykut Kocaman ile lig üçüncüsü oldu, Türkiye kupası kazandı güzel günlerdi yaşandı ve bitti…

Geçmişe takılan Aykut Kocaman kendisi ile çelişiyor, ben Aykut Kocaman’ın bu kaostan rahatlıkla çıkabileceğini düşünüyorum ama bunun şartı hocanın geçmişe takılmış halinden kendini sıyırması.

Bitti, bitti, bitti.

Bırak sevgili hocam kendini de Konyaspor’u da bu kaostançıkar, olmuyor işte. Ali Şen günü geldiğinden Oğuz ve Aykut’u takımdan göndermişti bir de kendini Ali Şen’in yerine koy ve düşün bakalım,ya Ali şen doğru yaptıysa!

Konyaspor için bir kırmızı kart çok pahalıya patladı, yazık oldu. İstanbul’da kaybetmek dünyanın sonu değil ancak farklı mağlubiyet çok hırpalayıcı oldu.

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.