Reklam
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU


Konyaspor'un atanı da tutanı da olmayınca!

26 Ekim 2019 - 22:55 - Güncelleme: 26 Ekim 2019 - 23:11
Reklam

Kaleci Serkan’dan yoksun olmamız nedeniyle biraz çekinerek çıktığımız İstanbul deplasmanında korktuğumuz başımıza geldi, Fenerbahçe’yi durduramadık.

Atanın yok, tutanın yok, pozisyonun yok, ağır kalanlarımızın, hata üstüne hata yapanlarımızın çok olduğu inanılmaz bir 90 dakika ve kalemizde gördüğümüz 5 gol..

Daha maç başlar başlamaz özellikle sağ kanadımız adeta kevgire dönüyordu..

Rodrigues, Skubic'i ve yardımına gelen Ali Turan’ı her fırsatta geçerek adeta o bölgeyi resmen kevgire çevirirken 14 dakika içinde 2 gol birden yedik.

Yediğimiz gollerde ne yazık ki kalecinin de müdahale edebileceği pozisyonlardı..

Ancak Ertuğrul beklentileri boşa çıkarıyor, korkulan da başımıza geliyordu..

Serkan, öyle bir kaleci ki defanstaki arkadaşlarına da tribündeki taraftarlarına da güven veren bir isimdi.

O bu golleri yemezdi demeden geçemedik doğrusu..

Arka arkaya yediği gollerde 14 dakika içinde 2-0 geriye düşen Konyaspor, ayağa paslarla toparlanmaya çalışırken, etkili ilk atağında Serdar Aziz’in kendi kalesine attığı golle 16’da farkı bire indirse de sonrasında yapılan basit top kayıpları ve defansta yapılan inanılmaz hatalara yine kalecinin de hatası eklenince bir gol daha ağlarımızdaydı ve ne yazık ki ilk yarı 3-1 sona eriyordu.

İkinci yarıya Ali Turan ve forvette adeta kayıp Mücahit’i oyundan alıp yerlerine Volkan ve Shengelia ile başlayan Aykut Kocaman bu hamleleriyle takımı ilk yarıya göre daha canlı hale getiriyordu.

İlk şutumuzu 58’de Alper ile çekerek kaleyi iyi yokladık ama Altay kurtarıyordu.. Başka şut bile çekemedik maçta.

Oyunu biraz daha rakip sahaya yıkmaya başladığımız, ayağa paslarla iyi top çevirdiğimiz dakikalarda malesef yine ceza sahasında etkili olacak pozisyonlara ulaşamıyorduk.

Forvetsiz Konyaspor ne kadar etkili ataklar yapıyor olsa da pozisyon üretemiyordu ki etkinliğimizin artmaya başladığı dakikalarda Volkan’ın ikram ettiği ve kalecimizin de seyrettiği top 4. gol olarak ağlara gidiyor ve takımı daha da yıkıyordu.

Bu dakikada Miya’yı oyundan alan Aykut hoca da son hamlesini Bajic’le kullansa da hiç etkili olamadık. Ardından bir gol daha yedik ve skor 5-1’e geldi..

Maçın büyük bölümünde ne yazık ki varlık gösterilemeyen bir oyun düzeni vardı. Sadece 1 şut çekebildik tüm maç boyunca düşünebiliyormusunuz..

Serkan’ın olmayışının bariz belli olduğu ilk dakikalarda yenilen o 2 gol oyunda bizim adımıza adeta pamuk ipliğine bağlı dengeleri o kadar bozdu ki ikinci yarıda toparlansak da gol atacak pozisyon üretemedik. 

Maçın son anlarında Shengelia’nın doğrusu kendisi adına utanç verici pozisyonda altı pasta topu boş kaleye yuvarlayamaması gerçekten inanılmazdı. 

Maçtaki 6 golü de Fenerbahçe attı düşünün ne kadar enteresanbir maç.. 

Tutanın olmadığı yerde atacak bir etkili ayak da olmayınca yapacak bir şey yok ancak 5 gol yemek de son derece üzücüoldu..

 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.