Reklam
KASIM GÖÇER

KASIM GÖÇER

Analiz

Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı!

30 Eylül 2019 - 19:06
Reklam

Konyaspor, bu hafta Kayserispor karşısında genel anlamda iyi bir futbol oynamasına karşılık skoru son dakika penaltısı ile elde edebildi. Bu durumda tüm tepkiler haklı olarak  Bajic üstünde toplandı.

 

            Bajic’e gelmeden önce Aykut Kocaman’ın kadro tercihine biz göz atmak gerek. Shengelia’ya ilk onbirde şans veren Aykut Kocaman ön hattaki Miya, Milosevic veya Ömer Ali’den birisini kenara çekmek zorundaydı. Bu tercihini kadronun en kıdemsizlerinden Miya’dan yana kullandı.

 

            Shengelia sağ önde oynayınca, yerini kaptıran Ömer Ali’ye santrafor arkasında ikinci forvet olarak yer açıldı. Shengelia ilk maçında talihsiz bir şekilde kendi kalesine gol atsa da maç içindeki performansı geçer not alacak düzeydeydi.  Shengelia’nın topla ilişkisi  iyi görünüyor hatta birebirde adam eksiltme özelliği Konyaspor kadrosundaki tüm oyunculardan daha yüksek diyebiliriz.

 

            Ancak Shengelia, ilk onbir başlarsa ön alanda birisi kenarda oturacak. Kenara çekilmesi gereken oyuncu takımın belki de en çok şut deneyen oyuncusu Miya mı olmalı? -Tartışılır. Belki Bajic’in verimini artırmak için hoca Ömer Ali’yi Rangelov gibi kullanmak istedi. Sonuç olarak Bajic’in kötü performansında bir değişiklik olmadı.

 

            Bajic gol atamadığı için eleştirilmiyor. Bajic ayakta kalamadığı için eleştiriliyor, ıslıklanıyor. Maçın 4. dakikası, yay civarında top Bajic’le buluştuğunda sol önden ceza alanına giren takım arkadaşının önüne bırakabilse Konyaspor maça önde başlayacak. Ancak Bajic topu durdurup evirip çevirip döneceğim derken topu kaptırdırdı. İlk yarının sonuna doğru yine benzer bir pozisyonu ezdi.

 

            Taraftar Bajic’i bir maçtaki performansına bakarak ıslıklamıyor. Sezon başından beri oyununda bir arpa boyu mesafa kat etmediğini gördüğü için ıslıkladı. Ancak yine de tepkilerin ölçülü olması gerekir. Bajic’in alternatifi yok ve takım taraftarlarıyla birlikte Bajic’ten en yüksek performansı alabilmek için elinden geleni yapmalı. Alternatif gözüyle bakılan Mücahit Can bence alt liglerde oynar.

 

            Sezon başında Bajic tercihi bence yönetimin hatasıydı. Bahsedilen maliyetlerle sırtı dönük oynayabilen bir pivot santrafor rahatlıkla bulunabilirdi.  Bir takımda misyonunu tamamlayan oyuncu tekrar eski takımına döndüğünde eski performansını veremiyor. Eskiler boşuna söylememiş; eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı. Umarım Bajic önümüzdeki haftalarda performansını artırarak bizleri yanıltır.

 

            Bajic’in kötü performansına Aykut Kocaman’da daha fazla sabredemedi. İkinci yarı en ileri uçta Ömer Ali’yi arkasında Miya’yı oynattı. Santraforsuz oynamak takımın rakip yarı sahaya yerleşmesini zorlaştırıyor. Oyun üstünlüğü Konyaspor’da olmasına rağmen oyun üstünlüğüyle orantılı olarak pozisyon bulamadı. Uzatmalarda Skubic’in ısrarları ile VAR’ın tespit ettiği penaltı ile Konyaspor hak ettiği üç puanı güç bela elde ettir. Bu da ileride rakip stoperleri yoran ve orta saha oyuncularına alan açan bir oyuncusu olmadığı ya da Bajic bu görevi üstlenemediği sürece Konyaspor sahadaki oyun üstünlüğünü skora yansıtmakta zorlanacaktır. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
  • HASAN KÖÇER
    9 ay önce
    Aykut hoca baic e güvenmesi in cezasını çekiyor bu kadar para ya daha iyi bir santrofor alınırdı