Reklam
KASIM GÖÇER

KASIM GÖÇER

Analiz

Kalecilerin gecesi!

22 Ekim 2019 - 13:40
Reklam

Konyaspor Malatyaspor maçına kaleciler damga vurdu. Serkan Kırıntılı'nın maçın 45. saniyesinde gördüğü kırmızı kart Konyaspor'un kaderini tayin etti.

​Ceza sahası dışında topu elle tutan Serkan'ın kafası maçta değildi, orası kesin. Öyle ki o pozisyonda ceza sahasının dışına çıktığının bile farkında değildi. Topu tuttuğu anda ceza sahasının dışında olduğunu fark etti. 

​Serkan'ın aklı başına geldiğinde artık çok geçti. Hakem daha kırmızı kartı göstermeden eldivenlerini çıkarıp kenara yürümeye başladı.

​Isınmadan oyuna giden kaleci Ertuğrul ise Guilherme'nin kullandığı frikik pozisyonunda yanlış pozisyon aldı. Baraja yakın durduğu ve frikik atışı sırasında baraja doğru adım attığı için alt köşeye giden topa uzanamadı. 

​Konyaspor maça hem 10 kişi hem 1-0 mağlup başlamak zorunda kaldı. Sonrasında kaleci Ertuğrul fena maç çıkarmadı. Maçın devamında üç önemli kurturaşı vardı.

​Maçın kader adamlarından birisi de kritik kurtarışlarıyla Malatyaspor kalecisi Farnolle oldu. İlk yarı Shengelia'nın güzel vuruşuna iyi uzandı. Bu pozisyonda maça denge gelse maçın hikayesi de değişebilirdi.  

​Maça bir fazla ve 1-0 önde başlayan Malatyaspor karşılaşmanın ilk yarısını genelde sahasında Konyaspor'u bekleyerek geçirdi. On kişi oynamasına rağmen Konyaspor daha hareketli ve istiyen taraftı.

​İkinci yarı başlangıcında ise Malatyaspor'lu oyunculara soyunma odasında Sergen Yalçın dokunuşu yapıldığı çok belliydi. İkinci yarıya topu kontrol ederek baskılı başlayan taraf Malatyaspor oldu. Çok geçmeden farkı ikiye çıkardı.

​Malatyaspor'un Konyaspor'un bir eksik oynamasından faydalanmak için ön alanda oynaması Konyaspor'a kontratak fırsatları verdi.

​Sonrasında Malatyaspor adına maçı kolaylaştıran adam yine kaleci Farnolle oldu. Ömer Ali ile karşı karşıya kaldığında gole izin vermedi. Devamında Shengelia'nın topu çevirmesine de engel oldu.  İlerleyen dakikalarda Jevtoviç'in şutunda yine başarılı bir kurtarışa daha imza atarak Konyaspor'un maça tutunmasına izin vermedi.

​Maçın dakikası dolmadan Konyaspor on kişi kalınca Aykut Kocaman ön hatta oynayan Ömer Ali'yi sağ bek pozisyonuna Skubiç'i ise sol bek pozisyonuna aldı.  İkinci yarı ise Shengelia'yı oyundan alıp sahaya Daci'yi sürdü.

​Shengelia'yı oyundan çıkarması bence hataydı. Daci'ye göre adam eksiltebilen ve daha hızlı olan Shengelia sahada kalmalıydı. Daci'nin oyuna girmesi şartsa Miya'dan feragat etmek daha mantıklı olabilirdi. Ya da ölmüş eşek kurttan korkmaz diyerek iki ön liberodan birisini kenara alır, Miya'yı biraz daha geriye çekip daha riskli bir tercihte bulanabilirdi. 

​Bu maçta dahi Bajic'in forma bulamaması büyük bir fiyasko. Aykut Kocaman Bajic yerine Daci'yi tercih ediyorsa bu durum Bajic'te bir arpa boyu ilerleme olmadığını gösterir. Bajic'in forma girmesini beklerken sezonun ilk yarısı bitecek. Olan Konyaspor'un milyon dolarlarına oluyor. 

​Haftanın maçı olmaya aday karşılaşma maalesef 45. saniyede bitti. Daha önce Konyaspor'a çok maçlar kazandıran Serkan'ın bir anlık dalgınlığı Konyaspor'un  yukarı sıralara tutunma ,  biz  futbolseverlerin ise çok  iyi bir futbol maçı izleme fırsatını kaçırmasına sebep oldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
  • Hasan KÖÇER
    8 ay önce
    Kaleci Serkan bize çok maç kazandırdı bazi taraftarlar sehpaya çıkardılar hemen astılar vb yazık çok yazık futbol böyle bir nankör oyun ama Konyaspor taraftarı akıllı ve bilinçli serkana sahip çıkacağına inanıyorum