KASIM GÖÇER

KASIM GÖÇER

Analiz

Konyaspor nasıl gol atacak?

19 Ağustos 2019 - 15:19

Hazırlık maçlarında Eskişehirspor dışında oynadığı takımlara gol atamayan Konyaspor lige de golsüz başladı.

Rakip Ankaragücü'nün transfer tahtası kapalı, teknik direktörü yok, transfer tahtasını açamazlarsa ligin en büyük küme düşme adayı. Böyle bir takıma karşı sahasında taraftarı önünde gol atamayan Konyaspor gol pozisyonuna girmekte de oldukça zorlandı.

Maç kadroları belli oldu, Konyaspor gol bulamazsa maçı çevirecek kim var diye şöyle bir klübeye baktım. Hiç kimseyi bulamadım.?

Korkulan oldu dakika 70 olduğunda Konyaspor gol bulamadı. Oyuna kurtarıcı olarak giren Mücahit Can ile çoğumuzun ilk defa ismini duyduğu Ali Yaşar. Konyaspor bu oyuncularla mı maçı çevirecek.

Ali Yaşar hakkında bilgi almak için maçta interneti karıştırınca gördüm ki oyuncunun esas mevkii defansif orta saha. Zaten kadroda bol bol altı numara pozisyonu oyuncusu var. Ali Çamdalı'nı saymazsak hiç sekiz numara özellikli oyuncu yok.

Maçı çevirmek için oyuna defansif ön libero özellikli oyuncu sokuyoruz. Gerçekten ilginç.

Kadro ofansif anlamda o kadar kısır ki Erdon Daci ilk onbir başladı, genç çocuk iyi niyetle mücadele etti ancak süper lig seviyesinde midir tartışılır. Belki ileride bu seviyeye gelebilir ama ilk süper lig maçında topla her topla buluştuğunda heyacanı hatta panik olduğu her halinden belliydi.

Bajic desen sahada dolandı. Zaten rakip savunmayı yıpratan güçlü bir oyuncu değil. Pozisyon alma beceresiyle gol bulan bir futbolcu. Pazar akşamı o becerisini de gösteremedi.

Hurtado sakat, ne zaman sahalara döneceği belli değil. Klubeyi geçtim ilk on birde bile maçı çevirecek teknik becerisi vasatın üstünde olan oyuncu sayısı yok denecek kadar az.

Öyle anlaşılıyor ki yönetim bu sezonu idare etmek, maaş bütçesini düşük tutarak ekonomik denge tutturmak istiyor. Ancak ligde bırakın ilk sıraları orta sıralar için bile kadro derinliği yeterli değil. Hurtado'yu yok sayarsak en az bir ofansif orta saha, bir ofansif kanat oyuncusu ve Bajic'e alternatif olabilecek bir santrafor'a ihtiyaç var.

Ligi idare etmek için yola çıkarsın, bir de bakarsın kendini ligin dibinde bulursun. Konyaspor korkulu rüya görmek istemiyorsa yol yakınken transfer sezonu kapanmadan ofansif anlamda kadro derinliği sağlamalı yoksa gol bulmakta çok zorlanır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.