OKTAY SINIG

OKTAY SINIG


Konyaspor'da kronik nefes darlığı!...

06 Temmuz 2020 - 17:09

Son haftalara girilirken üzerindeki ölü toprağını bir türlü atamayan Konyaspor, Ç.Rizespor maçının uzatma dakikalarında bulduğu penaltı golüyle nefes aldı.
Sezonun başından bu yana bir türlü gol yollarında etkili olamayan yeşil beyazlılar, bulduğu pozisyonlarıda cömertçe harcamasının bedelini ödüyor diyebilirim. Aslında sezon başında yönetimin ve  eğer varsa transfer komitesinin bu takıma ofansif oyuncular gerektiğini Konyalı spor severler avazı çıktığı kadar bağıra bağıra dile getirdiler. Ancak sağolsun yönetim Başakşehir’de neredeyse hiç forma giyemeyen Bajıc dışında thuram gibi bir oyuncuyu, transfer döneminin son saatlerinde de olsa kadrosuna kattı. Thuram neden kulübede ? sorusunun cevabını hala aramaktayım. Ayrıca çok acil ihtiyacı olmayan kaleci Ertuğrul transfer edildi. Böylesine saçmasapan bir transfer politikasının cezasını, eziyetini, üzüntüsünü, henüz iki sezon önce Kupa şampiyonu olmuş Konyaspor futbol takımının taraftarlarına yaşatmanın sorumlusu bence iç işleridir. Şimdilik isim vermek istemiyorum ancak şu anda aramızda olmayan bir oyuncu ile birkaç yöneticinin maalesef kişisel egolarını tatmin edebilmek için koskoca Konyaspor kulübü harcanmaktadır.   
Neyse bu tür sorunları sezon sonuna bırakarak takımın genel durumuna bir göz atalım. Konyaspor, özellikle ikinci yarı inancını yitirmiş, özgüveni kaybolmuş bir yapıya sahipti. Birçok şanssız karşılaşmaların ardından alınan sonuçlar oyuncuları bir hayli olumsuz etkiledi ve kronik bir sıkıntı haline geldi. Özgüven sıkıntısına çözüm bulmak tabiki teknik ekibin ve psikologların işi ancak bir türlü çözülemeyen ve sadece bir maçı rakibi boğarak rahat rahat kazanamamanın sıkıntısını maalesef son dört hafta kala sancılar içinde yaşıyoruz. Başlığımda belirttiğim gibi Konyaspor’un bana göre nefes almaya ihtiyacı vardı. Ç.Rize maçında özgüveni tam anlamıyla yerinde olmayan takım 90+ da bulduğu penaltı golüyle şöyle bir silkindi diye düşünüyorum. Takım, biz ne yapıyoruz ? nereye gidiyoruz ? sorusunu artık kendi kendine sormalı ki, şu almak istediğimiz derin nefesi alalım. Ç.Rize maçı bize sadece günü kurtarma nefesi aldırdı. Ancak takım, bu kronik nefes darlığını bir daha yaşamak istemiyorsa,  Perşembe günü oynanacak olan G.Antep deplasmanından puanlarla dönmeli yoksa pandemi süreci yaşayan ülkemizdeki sıkıntılar gibi, Konyaspor’da risk altında kalmaya hatta daha da ileri giderek yoğun bakıma girmeye hiçte uzak değil. Karantina süreci bitmiş, yada tedavisi gecikmiş bu hastalıktan kurtulmanın çaresi, Antep’den üç puanla dönemezsek, sonraki maçların zorluğunu düşünecek olursak, hemen hemen yok gibi.
İşte bu nefes darlığını atlatmanın anahtarı Konyaspor’un kendi elinde diye düşünüyorum. Yoksa yine Beşiktaşın, Fenerin veya bir başka takımın eline düşeriz.
Kalın sağlıcakla.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.