OKTAY SINIG

OKTAY SINIG


KONYASPOR DUA'LARLA  !..

22 Haziran 2020 - 12:00

Süper lig’de sezon sonu yaklaştıkça takımlar arasındaki istikrarsız oyun ve skorlar, hem üst sıralarda hemde alt sıralarda yarışın son haftaya kadar sürebileceğini gösteriyor. Ama öyle haftalar yaşıyoruz ki bu sorunun cevabını şimdi vermek bile soru işareti. Çünkü alınan sonuçlara göre bu sene lig şampiyonu, avrupa’ya gidecekler ve küme düşecekler 34. Haftaya kadar sürebilir diyemiyoruz. Belkide birkaç haftaya kadar ara açılıp sonuçlanabilir. Böyle bir sezonun sonlarına doğru Konyaspor’u neler bekliyor ona bir göz atalım.
Konyaspor’u kalan haftalarda çok zorlu maçlar bekliyor olsada, pandemi sonrası değişiklik gösteren oyun tarzı içimize su serpiyor, serpiyor ama kalan 6 haftadaki rakipler de açıkçası göz korkutan cinsten. Yeşil beyazlıların en büyük sorunlarından biri olan, oyunu kendi sahasında kabul edip topu ayağında tutma alışkanlığnıda tamamen değiştirmiş. Orta alanı kalabalık tutarak ileride çoğalamama sorunuda çözülmüş. Aykut hoca’dan sonra en çok görmek istediğimiz ve sağdan soldan rakibi baskı altına alarak, pres yaparak gol aramak gibi heyecan verici bir oyun tarzı oluşturulmuş. Bunlar önemli ve olumlu gelişmeler. Bu noktada bir kıyaslama yapmak istiyorum. Aykut hoca zamanında Konyaspor çok zor gol yiyordu ama bir şekildede olsa bir veya iki tane atıyor maçlardan puan yada puanlar almasını biliyordu. Bülent hoca zamanında ise ekibimiz bu oyun tarzıyla hem goller atıyor hemde yiyor. Yani maçı kazanma oranı %50 ye düşüyor. Ayrıca Bülent hoca defanstaki sorunuda tam anlamıyla çözememiş görünüyor. Takımın bir diğer olumsuz tarafıda Bajıc’e bel bağlaması ve Boşnak oyuncuda ısrarcı olması. Bu nedenle Bajıc dışındaki gol yollarında bulunan oyunculardan Skubıc, Mılosevıc, Ö.Ali, Shengelıa gibi oyuncular gol atma başarısı gösterebiliyor. Buda gösteriyorki sezon başında yönetimin ve transfer komitesinin yan gelip yatmış olmasından kaynaklanıyor. Şimdi ise ayıkla pirincin taşını. Başkan Kulluk ve başta Selçuk Aksoy olmak üzere yönetim, bu takımın menajerlerine para yedirmekten başka hiç bir şey yapmamış. Sonuç ortada. Belki erken, belki bir umut olsada, ben takıma düştü gözüyle bakıyorum artık.
Bu hafta istemiyerek yazıyorum ama Beşiktaş karşısında alınacak muhtemel mağlubiyet ile kendi kafamıza sıkmış olacağız. Ayrıca aman Aykut hoca boşa çıktı kimseye kaptırmayalım düşüncesiyle Rıza Çalımbay’ı şehire uyum sağlamayadı diyerek göndermesi bu günlerin başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Rıza hoca’nın takımını şimdi hepimiz izliyoruz. Belki Konyaspor ilk üç içerisinde olmayabilirdi belkide Avrupa hedefimiz olmayabilirdi ama düşme hattında da olmazdık diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın bu konuda Bülent hocayı eleştirdiğim düşünülmesin. Adam geldi geleli üç-beş hafta takımla birlikte. Benim sitemim ve serzenişim yönetimin yapmış olduğu yanlışlaradır. Sivas’ta, ilçe takımı olan Alanya’da, Ç.Rize’de Malatya’da, Göztepe’de öyle oyuncular varki senin aldığın yabancıları cebinden çıkaracak nitelikte. Biz neden böyle oyuncuları alamıyoruz ? cevabını yazmak istemiyorum çünkü konu farklı yerlere gidecek. Yani takımı bu günlere getiren ve bu işin sorumlusu olan sadece oyuncular değil, yüzde 80 i yanlışlar zincirine imza atan yönetimdir.
Artık düşmeye ramak kaldı. İnşallah bir mucize olurda üç dört haftalık bir seri yakalar, önümüzdeki sezonu ve yapılacak transferleri konuşuruz. Açıkçası işimiz Allah’a ve dualara kaldı. Dua ediyoruz ama bir taraftanda Rıza hoca’nın bedduasımı tuttu diye düşünüyorum.
Kalın sağlıcakla.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.