OKTAY SINIG

OKTAY SINIG


Konyaspor'un akıbeti!...

19 Şubat 2020 - 12:52

Büyük umutlar ve büyük hedeflerle sezona başlayan Konyaspor’da, sezon sonu yaklaştıkça tehlike çanları çalmaya başladı. Tıpkı geçen sezonun sonunda olduğu gibi lig’de kalacağımızı veya düşeceğimizi belirleyen başka maça yada maçlara odaklanmaya başladık. Peki üst üste başarılar elde eden, üst üste iki sezon Avrupa’da ülkemizi temsil eden, Türkiye Kupasını aynı zamanda Süper Kupayı kazanarak Türkiye Sporunun gündemine oturan Konyaspor neden iki sezondur düşme korkusu yaşıyor ?
Yönetim yanlışlıkları, Teknik yanlışlıklar, Lobimizin olmaması, iş adamları ve siyasilerimizin Konyaspor’dan uzak olması birçok olumsuzluklar gibi görünüyor.  Bu sorunların Sezon sonunda değerlendilirmesi daha doğru olsada “kanserden korkma geç kalmaktan kork” misali erken teşhis konulması bana göre doğru olacaktır.
Şimdi !.. Yönetim, sezon başında getirdiği Rıza Çalımbay’ı, iyi yoldayken sözde şehirle uyum sorunu olduğu için gönderdi denildi. Bu millet bu taraftar o kadarmı salak ? yedikmi ? tabiki yemedik. Çünkü Aykut hoca boşa çıktığı için aman kaçırmayalım başkası kapmasın diye Rıza hoca’ya yol verdiler. Kulübün menfaatlerini sonuna kadar düşünen Aykut hoca, transfer istemez, menajerler tesislerin veya stadın yakınından bile geçemez, elindeki kadroyla birşeyler yapmaya çalışır. Buda tabiki maddi anlamda yönetimin işine gelir. Ancak Aykut hoca bir daha geldiği zaman mayasının tutmayacağının hesap edilmesi gerekirdi. Şimdi sayın yönetime soruyorum Rıza hocanın takımı nerelerde ? Aykut hoca önceki ayrılık zamanında kulübün borcu yoktu yada yok denecek kadar azdı şimdi transfer bile yapılmamasına rağmen 90 – 100 milyon liralara çıkan borçlar nereden kaynaklanıyor. Bu sorunun cevabını sezon sonunda kongre zamanı alacağımızı düşünerek bir başka soru sormak istiyorum. Aykut hoca’ya sabrettik sabretmemizde gerekirdi. Ancak yönetim böyle bir ayrılık kararı aldıysa zamanlaması ve şekli yine bana göre çok yanlıştı. Ya sezon ortasında böyle bir karar alınacaktı yada düşersekte Aykut hocayla düşelim düşüncesindeyim. Neden böyle düşünüyorum çünkü 3. Olduğumuz sezon ve Türkiye kupasını kazandığımız zaman Aykut hoca bu takımıTürkiye gündemine oturttuysa şimdi tü kaka mı demek lazım. Neyse olan oldu diyelim.
Bülent KORKMAZ seçimini tercih eden yönetimin sadece hoca konusundaki şansını yada şanssızlığını sezon sonunda göreceğiz. İnşallah Bülent hoca’nın söylediği gibi bu takım bu sezonu kurtarır ve önümüzdeki sezon o başarıları tekrar yaşar. Ama nasıl olacak ? Çünkü mayısta kongre var, ve büyük ihtimalle bu yönetim olmayacak. Bizim camia olarak tek yapmamız gereken şey Bülent hocaya sonuna kadar destek olmak. Birliktelik ve beraberlik içerisinde takımımıza destek vermek gerektiğini düşünüyorum.
Yazılacak çok şey var ancak şu anda sadece Bülent hocaya hep destek tam destek zamanı. Yönetim öyle uygun görmüş bizede destek düşer.
Kalın sağlıcakla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.