OKTAY SINIG

OKTAY SINIG


Liglere Covid-19 molası!..

19 Mart 2020 - 18:04

Aslında yazımı alınan Fenerbahçe galibiyeti ve Konyaspor’un kalan haftalarda neler yapabileceği üzerine yorumlayacaktım. Ancak bugüne kalmamın nedeni, dün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında geniş kapsamlı yapılan toplantı ve sonrasında yapacağı açıklamalar içindi. Liglerin ertelenmesi konusu gündeme gelmeyince, alınan karar doğrultusunda nisan ayı sonuna kadar maçlara devam edilecekti. Ancak TFF spor bakanı sayın Muharrem KASAPOĞLU ile birlikte bugün yine toplantı yaparak Liglerin 1 ay süreyle erteleme kararı alındığı açıklandı. Bu 1 aylık sürenin sonundaki sürecin, virüs salgınının seyrine göre değişebileceğini tahmin ediyorum.   
Dünyada gündeminde olan covid-19 ( koronavirüs ) tehlikesi, her alanda olduğu gibi sporuda etkiledi. Ülkemizdeki etkisi diğer ülkelere göre şimdilik en düşük seviyede olsa bile alınan tedbirler doğrultusunda liglere 1 ay süreyle erteleme kararı geldi. Olması gerekende buydu. Çünkü sonuçta futbol görsel bir Show ve eğlence. Bunu izlemeye kimse gelmezse bu Show’u yapmanında bir anlamı olmaz diye düşünüyorum. Üstelik bu görsel eğlencenin yapılması konusunda hem insanları hemde saha içindeki aktörleri tehdit eden bir risk varsa ki durum şu anda öyle, o zaman bu gösterinin yapılmaması yada ertelenmesi bana göre en doğru karar diye düşünüyorum. Diyor ve bir türlü sözü Konyaspor’a getirmek istesemde konu ister istemez başka tarafa kaydığı için bir türlü Fenerbahçe galibiyetine bağlayamıyorum. Çünkü çok karışık bir durum bu corona.  Kimler virüslü kaç kişi karantinada, karantina süreci bitince ne olacak, bu salgının etkisi ne kadar sürecek, alınan kişisel tedbirler yeterlimi, v.b. gibi cevap bekleyen soruların devamı birbirine bağlı olarak çorap söküğü gibi geliyor maalesef. COVID-19 mudur nedir, Fenerbahçe maçının önüne geçti.
Öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu bu günleri kısa sürede atlatacağı düşüncesi ve temennisiyle milletimize sabırlar diliyorum. Allah ( c.c. ) Ülkemizide etkisi altına alan ve bu salgından etkilenen herkese sağlık ve şifalar versin inşallah.
Konyaspor’un Fenerbahçe karşısında ve 9 kişiyle aldığı galibiyet, gündem değişince geri planda kaldı. Bu galibiyet, biraz daha rahat nefes almamızı sağlamış olsa bile,  zayıflayan tehlike çanları çalmaya devam ediyor. Çünkü zor bir fikstür bekliyor yeşil beyazlıları. Ancak Fenerbahçe karşısında alınan galibiyet takımdaki özgüveni bir tık daha yükseltti. Özellikle öz güveni biraz daha yükselen bir oyuncu varki onun adına gerçekten sevindim. Bu oyuncu son vuruşlarını özlediğimiz, hele birde top sol ayağına geldiği zaman heyencanlandığımız Ryad Bajıc. Aslında Fenerbahçe maçı için yazılıp çizilecek çok şey var. Bunları yazmaya kalksak sanırım bir gazetenin köşesi değil tamamını kapsar. Ben yinede özetlemeye çalışayım. Hakem hüseyin göçek verdiği kararlarla açıkça ben fenerbahçeyi tutuyorum mesajı verdi. Bunu herkes gördü. Göçek’in oyunculardan topu alıp serkanın koruduğu kaleye bir gol atmadığı kaldı neredeyse. Bu kadar rezil bir yönetim gösteren Hüseyin Göçek’e bu hafta maç verilmedi, verilmemeside gerekiyor zaten.
1 aylık erteleme sürecinin sonunda Konyaspor’un, Gençlerbirliğini nasıl mağlup ettiğini yorumlamak ve yazmak dileğiyle.
Kalın sağlıcakla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.