OKTAY SINIG

OKTAY SINIG


Sancılı iki sezon!...

20 Temmuz 2020 - 15:49

Geçtiğimiz hafta şampiyon başakşehir’i 4-3 mağlup eden Konyaspor, bu hafta sonu aynı tarifeyi lig ikincisi Trabzonspora’da uygulayınca, kâbustan uyandı. Sancılı geçen iki sezonu son haftalarda kurtaran yeşil beyazlılar, son iki haftadır sezon boyunca atamadığı golleri iki maçta 8 jeneriklik gollerle süsleyince insanın aklına türlü türlü sorular geliyor. Bu takım bir sezondur oynuyormuşta şimdiye kadar neden oynayamadılar ? Bu takım zor gol atıyorda iki maçta hemde lig lideri ile ikinci olan takımlara nasıl oluyorda 8 gol atıyor ? gibi soruları bence artık geride bırakıp önümüze bakma zamanının geldiğini düşünüyorum.
İki sezondur ipten dönen Konyaspor’un, Avrupalardan gelip birden bire dibe vurmasının bir açıklaması olmalı.  Bu yüzden yönetim ve teknik ekip ilk önce derin bir nefes aldıktan sonra iki elini kafasına koyarak nerelerde hata yaptık neden böyle son anda kurtarıyoruz sorularının cevabını bulmalılar ve hafta sonu oynanacak olan Alanyaspor karşılaşmasının hemen ardından hiç vakit kaybetmeden kafasında transfer yapılması gereken bölgeleri tesbit edip, bu bölgelere yapılacak olan transferleri tesbit etmeliler. Tabiki önce adam akıllı bir transfer komitesi kurularak. Başkanın da bizzat bu konuyu takip etmesi öncelik olmalı Çünkü bazı takımlar boş durmuyorlar. Şimdiden görüştükleri oyuncularla anlaşıp ön imza attırıyorlar. Tamam tatil tabiki herkesin hakkı. Ancak bu tatil planınını çözümleyip gelecek sezonun Konyaspor’unu kurmakta ötelenmesi  gereken bir konu değil. Başkan başta olmak üzere kolları vakit geçmeden sıvamalı. Çünkü sadece Konyaspor futbol takımından bahsetmiyoruz. Konyaspor kulübünden bahsediyoruz. Konyaspor basketbol takımı, ikinci lig temsilcimiz 1922 Konyaspor gibi takımlarımızın artık bir yerlere gelme zamanı olduğu için, bu planlamanın zorluklarının, sıkıntısını en çok yaşayacak olan kişi bizzat başkan olacaktır. Bu nedenle başkan olmak kolay değil. Gerekirse tatilini erteleyecek, yada kısıtlayacak, gerekirsede bu sezon için tatil yapmayacak. Konyaspor’un iki senedir ne zorluklar yaşadığını bir daha yaşamak istemeyen taraftar ve konya camiası işe bir an önce biryerlerden başlamalılar.
Konyaspor Süper Lig’i garantiledi diye önümüzdeki haftalarda  çeşitli firmalar,  kişiler, kurumlar ve bu durumdan nemalanmak isteyenler olacaktır. . Çünkü bu durumu hem stad yapımı sırasında, hemde daha önceleri yaşadık. Buna başta başkan izin vermemeli ve vermeyecektir diye umuyorum. Aykut hoca giderken hatta daha uçağa binmeden menajerlerin tesislerde fink attığını hepimiz biliyoruz.
Henüz erken diye düşünülebilir ama bence transfer konusu başta olmak üzere birçok konunun alt yapısını hazırlayıp vakit geçmedende hayata geçirilmesi gerek. 
Bu haftanın ardından kulübü ve yönetimi resetleyip, fabrika ayarlarına döndükten sonra gelecek sezonun Konyaspor’unu kurmak gerekliir.  Öyle bir 2021 sezonu hayal ediyorumki, Konyaspor yeniden Avrupa’ya hatta şampiyonlar ligine gitsin, 1922 Konyaspor önce tff.1.lige çıksın, Konyaspor basketbol takımıda eurolig’de mücadele etsin. Olurmu ? valla bence istenirse olur. Bunu istemek ve yapma görevide tabiki tüm konya camiasının birlik ve baraberliği ile gerçekleşir. Birlik ve baraberlik demişken aklıma geldi. Söylemedende geçemeyeceğim. Konya’nın ileri gelenleri, İş adamları ve özellikle siyasileri, lütfen artık Konyaspor’u önemseyelim. Ciddiye alalım. Çünkü sizin Konya’ya Konya’nın da size ihtiyacı var. Sizler sırtınızı dönerseniz, sırtını dönecek Konya halkınıda bence aklınızda bulundurun. Ciddiye almazsak Covıt-19 gibi bazı virüsler yayılır ve Allah korusun Konyaspor’u bulur.
Sancılı bir sezon  daha geçirmek istemediğimizi belirtiyor ve kalın sağlıcakla diyorum.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.