Reklam
KASIM GÖÇER

KASIM GÖÇER

Analiz

Siftah!

16 Eylül 2019 - 14:29
Reklam

Konyaspor deplasmanda sezonun siftahını yaptı. Denizlispor ise hem kalesinde sezonun ilk golünü görürken ilk mağlubiyetini de aldı.

Konyaspor oynadığı futbol ile gelecek için umut verdi. Takım olarak iyi futbol oynarken performansı vasatı aşamayan ve umut vermeyen tek oyuncu Bajic'ti.

Buna karşılık Bajic'in kötü performansını sümen altı eden ve sahada yıldız gibi parlayan bir Miya vardı. Konyaspor hem çok faydalanacağı hem de ileride iyi para kazanacağı bir maden yakalamış gibi görünüyor.

Deplasmanda oynamasında rağmen oyunun kontrolünü elde tutan, topa daha çok sahip olan taraf Konyaspordu.

Ancak ön alana kadar topu iyi getirmesine rağmen Konyaspor ceza alanı yay çizgisi civarında beceri eksikliği hissediyor.

Bu bölgedeki oyuncuların performasını tek tek değerlendirecek olursak; Denizlispor maçında Miya'nın kendisini sürekli boşa çıkarıp her fırsatta kaleyi düşünmesi ön alandaki beceri eksikliğini kapattı diyebiliriz.

Miloseviç topla ilişkisi yüksek seviyede bir oyuncu değil. Bu eksiğini çalışkanlığı ile kapatan bir oyuncu. Bu noktada Ömer Ali'ye bel bağlayabiliriz ancak O'nun da form düzeyi henüz istenilen seviyeye çıkmış değil.

Bajic'e dönük eleştirim ise gol pozisyonuna girememesi ya da gol bulamaması sebebiyle değil. Bajic daha güçlü olsa ve rakip stoperlerin pozisyonunu bozup yorsa arkadan iyi şut atan Miya Jonsson gibi oyunculara daha çok kaleyi görme fırsatı verebilir.

Shengelia hakkında bir şey söylemek için henüz erken. Sonradan oyuna girdi, fizik olarak çok güçlü görünmedi. Daha zor bir lige ve daha büyük bir takıma geldi. Konyaspor'daki idman temposuna alıştıktan sonra performansına bakmak gerekli.

Ön alandaki oyuncuların Miya dışında bireysel performansları istenilen seviyede olmasa da takım bütünlüğü ve kollektif oyun anlamında takımda gözle görülür bir ilerleme var.

Öne geçtikten sonra skoru korumaya dönük daha tedbirli oyuna dönse de Konyaspor önceki haftalardan farklı olarak rakibin çok etkili gelmesine izin vermedi.

Ali Turan'ın son dakikalardaki kontrolsüz hareketi yüreğimizi ağzımıza getirdi. Kontrolsüz bir hareket bu kadar iyi oynadığın maçta takımın emeğinin karşılığının alınamamasına sebep olabilirdi. Pozisyonda temas olmadığı için penaltı yoktu ancak hakem pozisyonu tehlikeli hareket olarak görüp çift vuruş kararı verebilirdi.

Konyaspor'un önünde iyi bir fikstür var. Önümüzdeki dört haftalık fikstürde çok zor maçı yok. Bu dört haftada alınacak on puan Konyaspor'a üst sıralar için bir rota belirleyebilir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
 • Ismail Genc
  9 ay önce
  Analizleriniz takdire şayan
 • HASAN KÖÇER
  10 ay önce
  Konyaspor un eksiği üç kale direği içine topu dürtmekte zorlanıyor bu şekilde bura bir çözüm bulması lazım Aykut hoca