OKTAY SINIG

OKTAY SINIG


Bu işte bir şey VAR!

01 Eylül 2019 - 18:02

            Süper Ligi'n 3. Haftasında oynanan cuma ve cumartesi maçlarında çok ilginç ve tuhaf olayların olduğu bir süreç yaşadık öyle görünüyor ki yaşamayada devam edeceğiz.

Ne zamana kadar onu inanın bende bilmiyorum. Hangi birinden başlayacağıma bile şaşırdığım ama hakemlerden başlamaya karar verdiğim bu satırları değişik duygularla ve sinirle yazıyorum. 

Cuma günü oynanan Kayserispor Galatasaray maçıyla başlayalım. Maçın orta hakemi bir hafta önce yine Galatasaray ın maçını yöneten Mustafa Öğretmenoğlu, VAR hakemi Volkan Bayarslan eşliğinde Kayserispor u nasıl katlettiğini hep birlikte izledik.

Bir önceki hafta aynı Galatasaray ın Konyaspor karşısında nasıl kollandığınada şahit olmuştuk. Dün ise Ümit Öztürk Konyaspor Antalyaspor karşılaşmasının özellikle ilk  yarısındaki tutumu ve takdir haklarını rakip takıma kullanmasını, zaten Konya için sabıka kaydı bulunan VAR hakemi Özgüç TÜRKALP le el ele vererek nasıl üç puanın hırsızlığını yaptığını statta bulunan yaklaşık 20 bin kişi ile birlikte ekranları başındaki milyonlarca kişi şaşkınlıkla gözlemledi.

Üçüncü ve en önemli konu ise TFF nin görüntü gizliliği. Goller dışındaki hiçbir pozisyonu ve VAR konuşmalarını gizlilik altına alma kararını ben kişisel görüşüm olarak tamamen Şikecilik olarak tanımlamak istiyorum. Şeffaflık kapısının tamamen kapandığı ve kapıların ardında nelerin döndüğünü kimse bilmiyor ama neler döndüğünü tahmin etmek o kadar da zor olmasa gerek.

Yıkılma sürecine giren İstanbul hegemonyasını ayakta tutmak. Olay bu kadar aşikar. Sizler ne düşünürsünüz bilmiyorum ama bana göre bu sezonun şampiyonları henüz ligin başında olmamıza rağmen belli olmuş. Bu kadar göz göre göre tuhaf olayların yaşandığı bu sezona, fazla zaman kaybetmeden Spor Bakanı ve özellikle Cumhurbaşkanı el koyup bu tür oluşumlara caydırıcı bir ceza uygulaması getirmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Yoksa ahlar vahlar çekmemize Türk futbolu adına ramak kaldı.

         Gelelim Konyaspor'a...  Dünkü Antalyaspor karşısındaki oyunda yine tribünlerin sinir katsayılarının yükseldiği bir Aykut Kocaman klasiği izledik. İkinci yarıda ise baktıki pabuç pahalı, bana göre oyuncular insiyatiflerini kullanarak sistemin dışına çıkarak kişisel becerileriyle oyunu Antalyaspor yarı alanına sıkıştırdı ve geride olan yeşil beyazlıları yeni transfer Miya'nın golüyle öne geçirdi.

Futbol hatalar oyunu olduğu için skora fazla takılmıyorum. Bir anlık hata beraberlik golünü Antalyaspor a getirdi ve maç böylece sonuçlandı. Olabilir doğaldır diye düşünüyorum. Ama Ümit Öztürk ve Özgüç TÜRKALP ın kazandığı paraları ailesine çocuklarına nasıl yedireceğinide işin açıkçası çok merak ediyorum. Çünkü aldıkları bu paralar haram. Birçok kişinin bu soruya cevabınını duyar gibiyim. Çatır Çatır yer abi diyorsunuz. Katılıyorum. Ama bu işin öbür tarafınıda Allah a havale ediyorum.

        Aykut hocayı kişisel olarak çok seviyorum. Saygı duyuyorum. Sezon başlamadan önce kendisini ziyaret ettiğimde sistem olarak biraz daha ofansif olmamız gerektiğini söylemişti. Hala da söylüyor. Skora etki edecek ofansif bir veya iki oyuncu istiyorum diyor. Yönetim den ses yok. Tamamen soru işareti. Hala borçtan ve mali yapıdan bahsediliyor. 

Önceki yönetim ve Abdullah ŞANLI'ya yedirilen paraları henüz unutmadık. Konu konuyu açıyor ve derin yaraları tekrar kaşımamıza neden oluyor. Bu yüzden lige verilen milli aranın ardından, peş peşe Denizli ve Göztepe maçlarına çıkacak olan Konyaspor un son 24 saat içerisinde yapacağı transfer merakla beklenirken, milli aranın ardından oluşan Konyaspor u izlemeye ve yorumlamaya devam edeceğiz.

         Kalın sağlıcakla.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.